Altın ve Define Dedektörü Nedir?

Çeşitli Dedektörlerin kullanımı, detayları markaya ve modele göre çok fazla değişiklik gösterebilir. Bilindik dedektörlerin genel olarak nasıl kullanacağınızı ve özelliklerini ilk etap da bu dedektörün satıcısından detaylı olarak bilgilenmeniz ve öğrenmeniz gerekmektedir.

Dedektörlerin kullanım sürecinin bir diğer önemli yanı ise dedektörün hangi dilleri desteklediği konusudur. Sahip olduğunuz dedektörünüz den maksimum verimi alabilmek için ana dilinizin bulunması oldukça kriter sebeplerden bir tanesidir. Var olan tüm ayar ve ifadeleri doğru anlamak, doğru yönlendirmeler ve kullanımla aramaları sürdürmekte çok önemlidir. Altın vb definecilik kurallarında cihazlarda kullanılan bir çok terim, farklı bir dili çok iyi biliyor olmanız bile, çözülmesi sıkıntılı teknik içeriklidir. Böylede hedefleriniz ile kendi dilinizde bir dedektöre sahibi olarak bu cihaza alışmak, anlamak ve en doğru tercihlerle alanlarda arama yapmak en iyi bir seçim olacaktır.

Altın ve Define Dedektörü Nasıl Kullanılır?

Tercih edilen firmadan almış olduğunuz teknolojik dedektörün yine kendi dilinizde bir kullanım kitapçığı olması bir hayli ciddi oranda önemlidir. Özellikle günümüz teknolojisin de gelişen cihazlar ile birlikte dedektör firmaları cihazlara göre değişik özellikler bulundurmaktadır. Bu değerli özelliklerin nasıl kullanıldığını anlamak için en etkili yolu, Nokta Dedektör beraberinde sunulan kullanım kitapçıkları dır. Böylede birlikte verilen uygulamalı videolu eğitimi de gayet şartlı olarak işinize yarayacaktır.

Piyasa üzerinde yaygın dedektörlerin ve kullanımı, cihazların kullanılacak araziye uygunluğu ayarlanmalıdır. Bu ayarlara zemin ve arazı ayarı adı verilmektedir. Yanı sıra bir çok detaylı yardımcı ayarların kendisi de mevcuttur. Bu özelliklerde zemin ayarını doğru ve düzgün şekilde uygulanmasına yardımcı olacaktır. Sonraki aşamaların da hassasiyet dengelerini, dedektörünün cins ve özelliklerine göre metallerin ayrım özelliklerini devreye alarak daha iyi sonuçlar elde etmeyi başar bilirsiniz. Arazilerin yerine göre görüntülü, derin, yüksek mineral gibi ayarları ve kademeler ile daha keskin sonuçlar bulunabilir.

Böylece satın aldığınız cihazınızın kullanım kılavuzunu detaylı ve etraflıca gözden geçirmeniz fayda sağlayacaktır. Dedektörünüzü kullanmadan önce çok iyi tanımanız yararınızadır. Ürünü satın aldığınız firmadan eğitim talep edebilirsiniz. Kullanmak için kendi imkanlarınız ile denemeler yaparak kendinizi geliştire bilirsiniz. Küçük kazı ve araştırmalar ile bahçenizde var olan dedektörünüzü kullanarak cihazınızı daha da yakından tanıya bilirsiniz.

Arge Merkezi ile gerçek bir arama ve hedefi belirlemeden önce cihazınızın ne tür arazi ve yüzeylerde, hangi zemin yapılarında hangi metal hedeflerine hangi şartlarda ne şekilde tepkiler verebileceğini test edin. Yapacak olduğunuz bu testler sizin için gerçek ve doğru aramalarda çok zaman kazandıracaktır. Doğru adımlar atmanıza ve yanılma payınızı düşürmenize vesile olacaktır. Bu durumun en önemlisi elinizdeki cihazın geliştirilme kapasitesini anlamanızı olanak sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here