Kabızlıga Ne İyi Gelir
Kabızlıga Ne İyi Gelir

Kabızlığa Ne İyi Gelir, Çoğu insan için yaygın olan yetersizliğin çoğu da nedeni olabilir. Kabızlık için neler yapılabilir? Süvari ne kadar iyi? Bazen haftalarca süren, ciddi hasara neden olan ve yaşamları daraltan bir problemdir ve neredeyse herkesin hayatında bir noktada nadiren ya da sıklıkla yaşadığı bir problemdir. Barsak fonksiyonunun kötü işleyişi, uygunsuz gıda tüketimi ve hareketsizlik gibi kabızlığı rahatlatmak için bir takım çözümler vardır. Bununla birlikte, bu soruna girmeden ve başını belaya sokmadan önce önlem almak gerekir. İşte kabızlık için ne yapmalı. En yaygın sindirim problemlerinden biri olan kabızlık, zayıf bağırsak hareketleri, abdominal distansiyon, ağrı, kusma ve sert, küçük dışkı olarak kendini gösterir. Boşluğun birden fazla nedeni olabilir.

Kabızlığa Ne İyi Gelir

Kabızlık, defekasyon sayısında haftada iki veya daha fazla azalma olarak tanımlanır. Uzun süreli rahatsızlık altında ciddi nedenler yaşanabilir. Günümüzde en sık görülen kanserlerden olan kolon ve rektum kanserleri erken tanı ile% 40 oranında önlenebilir. Kabızlık, aşırı şiddetli karın ağrısı, şişme ve kanlı kan ile aşırı kilo kaybı varsa; Fizik muayene, proktolojik muayene, laboratuvar testleri ve kalın bağırsak filmi veya kolonoskopi. Kolon vb. Birçok kanserin erken teşhisi bu şekilde yapılır ve önleyici ve önleyici tedaviler herhangi bir ilerleme olmaksızın uygulanabilir. Uykusuzluğun en büyük sebebi yanlış gıda tüketimidir. Bu nedenle yeme alışkanlıklarındaki büyük değişikliklerin büyük ölçüde kabızlığa uğratılması kabızlık riskini önler. Kronik bir kabızlık sorununuz varsa, bunu önlemek için yapın; * Dış bağırsakta kalma süresinin kısaltılması; bağırsakta toksin, maya ve hastalığa neden olan bakterilerin riskini azaltan lif bazlı sebzeler, meyveler, baklagiller ve tahılları tüketmeye düzenli olarak dikkat edin. * Kahvaltınız gelmeden ve gelmeden önce 5 ila 10 dakika beklemeseniz bile, her sabah kahvaltıdan önce veya sonra (herkesin metabolik aktivitesi farklıdır). Bu zamanlar değerlidir çünkü bağırsak hareketleri yoğundur.

www.kabizliganeiyigelir.net

Lifli gıdalar; Elyaf, erik, muz, üzüm, avokado, pancar, ıspanak, pırasa, lahana, kereviz, kızılcık, keten tohumu ve baklagillerin lif içeriğinin çok yoğun olduğu, bağırsakları harekete geçirerek hareket etmelerine olanak tanır. Meyve kompost veya ham olarak tüketilse de kabuk ve su birikintisi metabolizmaya katkıda bulunacaktır. Bağırsak aktivitesini normalize etmek için fazla yiyeceği tüketdikten sonra bu besinleri tüketmeniz gerekir, böylece bağırsak bağışıklığına karşı bağışık olursunuz ve normal şartlarda onları atamazsınız. Düşük ısıda 6 dakika boyunca bir bardak su ile 9-10 taze portakal kabuğu kaynatın. Sönümlemek ve duraklamak için bizi izlemeye devam edin. Kahvaltıdan sonra bir saat kahvaltı yapın. Her seferinde taze olarak hazırlanan bu küre, yaklaşık bir hafta sürer. Apse durumuna bağlı olarak, haftada 2 veya 3 kez uygulamanız gerekir. Kabızlık herkesin zaman zaman yaşadığı bir sorundur. Bazı insanlar da sürekli kabızlık yaşıyor. Hem psikolojik hem de sağlık açısından rahat değildirler. Kabızlığa ne sebep olur? Süvari ne kadar iyi? Cevabınızı sorularınıza kolayca bulabilirsiniz. Ya evet dersem ya da ilaçlarım kabızlığımı geliştirmezse Kabızlık nasıl geçiyor? buradan öğrenebilirsiniz. Kabızlık problemi uzun süre dayanılmaz hale gelir. Sürekli karın ağrısı çekiyor, yorgunluk hissediyor. Neden kabızlık sindirim sistemi iyi çalışmıyor gerçeğinden kaynaklanıyor söyleniyor? Eğer sıvının ömrünün uzamasında sırtında kabızlık olmadığını söylersen, kalbin nasıl geçiyor? Süvari ne kadar iyi? Sorularınıza cevapları kolayca bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here